Aktualności

Schody drewniane na beton – dlaczego nie? 10 lutego, 2021

Schody drewniane na beton – solidne i piękne.

Niestety nie kojarzą nam się z subtelnością i lekkością dlatego nie są często stosowane – do wyboru jest przecież wiele innych typów schodów drewnianych. A szkoda, bo to najsolidniejszy rodzaj schodów i również może być piękny. Za pomocą kilku zabiegów można sprawić, by prezentowały się świeżo, lekko i nie przytłaczały swoimi gabarytami wnętrza.

Producent schodow drewnianych na beton Augustow
Jednym z takich działań jest nic innego jak pomalowanie na biało. Biel sama w sobie kojarzy się z czystością, sterylnością i delikatnością. Nie zakłóca też aranżacji i innych wyeksponowanych elementów w pomieszczeniu i optycznie je powiększa. Jeżeli dodamy do tego drewno w jasnym odcieniu, wówczas nawet ciężkie i masywne schody betonowe nabiorą specyficznego charakteru i lekkości.

Jeżeli dodamy do tego odpowiednią balustradę, jeszcze bardziej otworzymy przestrzeń. Najbardziej do tego typu schodów nadaje się balustrada szklana. Świetnie się łączy z przyciężkawym betonem odejmując mu monumentalności. Innym rodzajem balustrady pasującej do schodów drewnianych na beton jest balustrada laserowa. Doda ona nowoczesności i nieco loftowego charakteru naszemu wnętrzu.
Warto więc się zastanowić, czy naprawdę nie zdecydować się na ten najsolidniejszy typ schodów.

Schody drewniane Augustów